5 Przydatnych aplikacji dla mam (2024)

Współczesna mama może liczyć na pomoc nowoczesnych technologii. Sprawdź aplikacje dla mam, dzięki którym macierzyństwo będzie czystą przyjemnością!

Aplikacje dla mam

Bycie mamą to niemałe wyzwanie, zwłaszcza jeśli debiutujesz w tej roli. W erze innowacyjnych technologii możesz jednak liczyć na pomoc naprawdę wielu praktycznych narzędzi wspierających rodziców w opiece nad dzieckiem. 

Z całą pewnością warto zainstalować na telefonie aplikacje dla mam. Dzięki nim codzienna organizacja obowiązków związanych z macierzyństwem będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza. Korzystanie z nowoczesnych programów może też sprawić, że będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

Poznaj 5 popularnych aplikacji, które polecają mamy noworodków i niemowląt!

Aplikacje dla mam: Dziecko+

Firma: Philips Digital UK Limited

System operacyjny: iOS, Android

Dostęp: App Store, Google Play Store

Aplikacja Dziecko+ to niezastąpione narzędzie dla świeżo upieczonych rodziców. Umożliwia łatwe monitorowanie obowiązków związanych z opieką nad maluchem. Możesz zaplanować i śledzić takie czynności jak karmienie, sen i zmianę pieluchy. Dodatkowo możesz dodawać wpisy dotyczące Twojej wagi, ząbkowania dziecka czy też wizyt u lekarza.

Aplikacje dla mam noworodków to także cenne źródło wiedzy. W przypadku programu Dziecko+ możesz dowiedzieć się więcej o macierzyństwie dzięki cotygodniowym poradnikom, codziennym wpisom na blogu, materiałom wideo, wskazówkom na okres połogu i wielu innym informacjom. Możesz też skorzystać z porad dotyczących ćwiczeń dla mam, a także zapisywać wspomnienia w pamiętniku.

Aplikacje dla mam Baby+

Aplikacje dla mam: Dziecko: karmienie piersią

Firma: Wachanga

System operacyjny: Android

Dostęp: Google Play Store

Aplikacja Dziecko: karmienie piersią to niezastąpiona pomoc dla świeżo upieczonych rodziców. Program został stworzony z myślą o ułatwieniu mamom opieki nad dzieckiem. Główną funkcją jest mierzenie i zapisywanie czasu poświęconego na karmienie malucha mlekiem z piersi lub butelki. Dzięki intuicyjnemu śledzeniu karmienia piersią użytkownicy mają możliwość monitorowania pokarmu z jednej lub obu piersi. Możesz też dodać dane dotyczące ilości podanego dziecku jedzenia i wyciskanego mleka. Apka dla mamy pozwala ponadto zapisywać pomiary wagi, wzrostu i obwodu głowy dziecka. Możliwe jest korzystanie z programu również w przypadku przyjścia na świat bliźniąt.

Aplikacje dla mam noworodków w wersji premium mają dostęp do funkcji umieszczania informacji dotyczących zmiany pieluch, kąpieli, wyników mierzenia temperatury, spacerów i leków. Dodatkowo twórcy programu umożliwiają stworzenie raportu dla lekarza, a także miesięcznego podsumowania o karmieniu, śnie i pieluchach. Wszystkie dane można śledzić na przejrzystych wykresach.

Aplikacje dla mam Dziecko: karmienie piersią

Aplikacje dla mam: Glow Baby: AI Baby Tracker

Firma: Glow Inc

System operacyjny: iOS, Android

Dostęp: App Store, Google Play Store

Aplikacje dla mam coraz częściej wykorzystują sztuczną inteligencję w celu ułatwienia wykonywania obowiązków związanych z macierzyństwem. Świetnym tego przykładem jest Glow Baby: AI Baby Tracker. Program oferuje śledzenie zmian pieluch, karmienia piersią lub butelką czy też podawania pokarmu stałego. Dodatkowo można notować w mobilnym dzienniku informacje o takich kwestiach jak:

  • sen
  • zabawa
  • odciąganie mleka
  • kroki milowe
  • wymiary
  • ząbkowanie
  • temperatura
  • objawy choroby
  • leki

Aplikacja umożliwia także tworzenie spersonalizowanych harmonogramów snu oraz udostępnia informacje na temat rozwoju dziecka na każdym etapie. Dzięki zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji Glow Baby dostarcza spersonalizowane rekomendacje na podstawie danych podanych podczas tworzenia profilu. Mamy mogą ponadto dołączyć do społeczności użytkowniczek, wybierając grupy dopasowane do ich potrzeb i zainteresowań. W ten sposób można uzyskać wsparcie i cenne porady w zakresie zdrowia, odżywiania, wychowania dziecka, rodzicielstwa czy też aktywności fizycznej. W aplikacji dostępne są również artykuły poradnikowe przygotowane przez ekspertów.

Aplikacje dla mam AI Baby Tracker

Aplikacje dla mam: BabyCam: Elektroniczna Niania

Firma: Arjona Software

System operacyjny: Android

Dostęp: Google Play Store

Elektroniczne nianie to bez wątpienia jeden z najlepszych wynalazków, dzięki którym można zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Aplikacje dla mam noworodków mogą jeszcze bardziej ułatwić sprawowanie opieki nad maluszkiem. BabyCam: Elektroniczna Niania umożliwia rodzicom stałe monitorowanie dziecka za pomocą dwóch urządzeń: jednego służącego do nagrywania, a drugiego do oglądania. Do poprawnego działania wymagane jest jedynie połączenie obu urządzeń przez tę samą sieć Wi-Fi lub poprzez Wi-Fi Direct.

Aplikacja działa również bez dostępu do Internetu, umożliwia oglądanie na telewizorze za pomocą Chromecast, a także pozwala monitorować dziecko przez przeglądarkę internetową na różnych urządzeniach. Dodatkowe funkcje obejmują możliwość słuchania i rozmawiania z dzieckiem, odtwarzania kołysanek, kontrolowania lampy błyskowej aparatu, przełączania między aparatem przednim i tylnym, powiększania obrazu, dostosowywania głośności mikrofonów, aktywacji trybu nocnego i korzystanie z wielu innych opcji. Aplikacja BabyCam jest zupełnie darmowa, a wykupienie wersji premium pozwala korzystać z programu bez reklam.

Aplikacje dla mam BabyCam Elektroniczna Niania

Aplikacje dla mam: Prenatal & Postpartum Workout

Firma: MomsLab Limited

System operacyjny: iOS, Android

Dostęp: App Store, Google Play Store

Prenatal & Postpartum Workout to aplikacje dla mam, którym zależy na zachowaniu aktywności fizycznej podczas ciąży i po porodzie. Na podstawie wprowadzonych danych możesz uzyskać indywidualny plan ćwiczeń na każdy dzień. Treningi i zajęcia z jogi są dokładnie opisane, co ułatwia poprawne wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo codziennie udostępniane są dopasowane do Twoich potrzeb podcasty o macierzyństwie i psychologii oraz artykuły o odżywianiu i nawodnieniu.

Twórcy aplikacji zapewniają mamom wsparcie również poprzez dostęp do bogatej biblioteki artykułów, podcastów i trików. Zupełnie za darmo można także korzystać z tablicy z aktualnościami, gdzie można dodawać swoje wpisy o wykonanych treningach i obserwować posty innych kobiet. Ciekawym dodatkiem jest też zakładka o żywieniu. W tym miejscu mamy mogą podać dane, które pozwolą przygotować spersonalizowane menu na każdy dzień. Wersja premium daje dostęp do bazy przepisów na smaczne i zdrowe posiłki, artykułów o prawidłowym odżywianiu, kreatora listy zakupów i katalogu żywności.

Aplikacje dla mam Prenatal & Postpartum Workout