3 grupy dla mam na Facebooku do których powinnaś dołączyć!

Szukasz porad o macierzyństwie? A może sama lubisz dzielić się cennymi wskazówkami? Sprawdź, jakie grupy dla mam na Facebooku to idealne miejsce dla Ciebie!

mama i córka przeglądają grupy dla mam na facebooku

Bycie mamą to piękna przygoda, ale także i niemałe wyzwanie. Z tego powodu wsparcie jest mile widziane. W dobie Internetu możesz liczyć na pomoc i porady innych mam. Dobrym pomysłem może okazać się zwłaszcza dołączenie do grupy dla mam na Facebooku.

Jako członek grup na popularnej platformie społecznościowej możesz zyskać dostęp do postów z pytaniami, prośbami i wskazówkami innych mam. Kobiety chętnie dzielą się wiedzą o wychowaniu dzieci, karmieniu piersią, przygotowaniach do przedszkola i wielu innych aspektach macierzyństwa. Ponadto często pomagają sobie nawzajem poprzez wymianę ubrań, akcesoriów i innych rzeczy dla dzieci.

Poznaj trzy grupy, do których powinna dołączyć każda mama!

Mama i dziecko — ciąża, macierzyństwo

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: > 40 tysięcy

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/972428327002141/

Grupa skupia się na takich tematach jak rozwój i zdrowie dziecka. Jest to zatem świetne miejsce dla kobiet, które są zainteresowane poszerzaniem wiedzy właśnie w tym zakresie. Członkinie wzajemnie udzielają sobie porad, pomocy i informacji dotyczących ciąży i macierzyństwa, a także wspierają przyszłe mamy. W ciągu miesiąca na stronie pojawia się przeważnie ponad 100 postów.

Dołączenie do  tej grupy dla mam na FB jest bardzo proste. W wielu przypadkach może wystarczyć kliknięcie przycisku „Dołącz do grupy”. W celu zwiększenia szans na pozytywną weryfikację przez moderatorki warto jednak wypełnić ankietę z pytaniami dotyczącymi powodów dołączenia do grupy, imienia i nazwiska oraz jednego z punktów regulaminu. Ponadto obowiązkowe jest zaakceptowanie regulaminu grupy.

Grupa dla mam — Mamy mamom

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: > 38 tysięcy

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/738141949618299/

Celem grupy jest wzajemne wspieranie się przez mamy w dążeniu do wyznaczonych celów i osiąganiu sukcesów w różnych dziedzinach życia. Na stronie mile widziane są zarówno pełnoetatowe mamy, jak i kobiety łączące domowe obowiązki z pracą. Członkinie wymieniają się praktycznymi poradami dotyczącymi wychowania dziecka, ubrankami dla maluchów czy też nowościami ze świata kosmetyków. Mamy umawiają się także na spotkania poza wirtualnym światem.

Aktywność tej grupy dla mam na Facebooku jest dość imponująca. W ciągu jednego miesiąca na stronie pojawia się ponad 1000 postów. W znalezieniu konkretnych informacji pomagają oznaczenia postów tematycznymi hasztagami i pole wyszukiwania z lupką. W celu dołączenia do grupy wystarczy kliknąć przycisk „Dołącz do grupy”. W przypadku ewentualnych wątpliwości przy weryfikacji konta administratorki lub moderatorki mogą skontaktować się z osobą ubiegającą się o przyjęcie do grupy.

Grupa dla mam — porady i zabawy

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: > 4,5 tysiąca

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1801261986955651/

Ta grupa zaprasza do swojego grona zarówno mamy, jak i kobiety spodziewające się narodzin dziecka. Dyskusje toczą się wokół ciemnych i jasnych stron macierzyństwa. Ich ważną cechą jest tolerancja, brak oceniania drugiej osoby i kobieca solidarność. Członkinie tej grupy dla mam na Facebooku mogą liczyć na obecność zarówno tematów tabu, jak i postów z zabawami, grami i innymi formami rozrywki dla mamy.

W ciągu miesiąca na stronie pojawia się około 500 postów, co oznacza dość wysoką aktywność w porównaniu do liczby członkiń. Do grupy można dołączyć poprzez kliknięcie przycisku „Dołącz do grupy”. Po wykonaniu tej czynności na ekranie pojawi się formularz, który ma pomóc w pomyślnej weryfikacji. Administratorki i moderatorki pytają w nim o moment stania się mamą, możliwość zaproszenia innych mam i sposób dowiedzenia się o grupie. Dodatkowo należy zaakceptować regulamin grupy dla mam na FB.