3 przydatne aplikacje ciążowe

Aplikacje ciążowe to praktyczne narzędzia, dzięki którym możesz lepiej przygotować się do narodzin dziecka. Sprawdź, jakie aplikacje dla ciężarnych warto pobrać!

kobieta przegląda na smartfonie aplikacje ciążowe

W XXI wieku przygotowanie się do narodzin dziecka może być naprawdę łatwe i przyjemne. Przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalne aplikacje ciążowe, które pozwalają śledzić przebieg ciąży, mają szereg przydatnych funkcji i oferują wartościowe porady.

Wybór programów jest obecnie naprawdę duży. W ten sposób każda kobieta może znaleźć aplikacje dla ciężarnych, które najlepiej odpowiadają jej potrzebom i preferencjom. Dzięki naszemu zestawieniu możesz lepiej poznać popularne apki, zanim zdecydujesz się pobrać je na swoje urządzenie. 

Sprawdź, na które aplikacje dla przyszłych mam zdecydowanie warto zwrócić uwagę!

Aplikacje ciążowe: Preglife

Firma: Preglife

System operacyjny: iOS, Android

Dostęp: App Store (4,9/5), Google Play Store (4,7/5)

„Preglife: Twoja kieszonkowa położna” to aplikacja stworzona z myślą o wsparciu przyszłej mamy na każdym etapie macierzyństwa – od ciąży po okres po porodzie. Jest to świetne narzędzie, które może pomóc przygotować się na przyjście na świat nowego członka rodziny.

Aplikacje ciążowe Preglife

Aplikacje ciążowe powinny być tworzone przez cenionych specjalistów. I dokładnie tak jest w przypadku Preglife. Oprócz spersonalizowanych funkcji pozwalających śledzić rozwój ciąży i dziecka eksperci przygotowali profesjonalne artykuły, porady zdrowotne i podcasty. Dodatkowo regularnie dostępne są kupony i kody zniżkowe do sklepów popularnych marek z artykułami dla mamy i dziecka. Apka jest też też wyposażona w szereg praktycznych funkcji takich jak:

 • kalendarz badań
 • program Mumfulness dla dobrego samopoczucia w ciąży (wymagana subskrypcja)
 • lista kontrolna
 • wykres wagi ciężarnej
 • owocowa miarka wielkości dziecka
 • licznik skurczów
 • szkoła rodzenia (zajęcia on-line dostępne po angielsku)
 • pamiętnik

Aplikacje ciążowe: HiMommy

Firma: Idea Accelerator sp. z o.o.

System operacyjny: iOS, Android

Dostęp: App Store (4,8/5), Google Play Store (4,6/5)

Apka HiMommy pozwala śledzić rozwój dziecka dzień po dniu. Jest też niezastąpionym źródłem wiedzy o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Podobnie jak inne aplikacje dla ciężarnych, także ten program jest wyposażony w szereg praktycznych funkcji, które ułatwią Ci organizację czasu spędzonego w oczekiwaniu na upragnione maleństwo. Do jego niewątpliwych zalet można zaliczyć możliwość synchronizacji z aplikacją HiDaddy dla przyszłych ojców.

Dzięki codziennym powiadomieniom można bez problemu obserwować rozwój dziecka. W darmowej wersji przyszłe mamy mogą korzystać z kulinarnej miarki wielkości maluszka, kalkulatora wagi ciężarnej, widoku dziecka w 3D, informacji o zmianach na każdym etapie ciąży, atrakcyjnych ofert specjalnych, pamiętnika, galerii zdjęć i organizera. Z kolei użytkowniczki wersji premium mają dodatkowo dostęp do listy z wyprawką, licznika skurczów i kopnięć, porad żywieniowych i treningów dla ciężarnych. Aplikacje ciążowe HiMommy Plus to także możliwość używania konta premium HiDaddy przez tatę.

Aplikacje ciążowe HiMommy

Aplikacje ciążowe: Momly

Firma: Momly: Pregnancy Apps,Due Date Tracker,Contraction

System operacyjny: Android

Dostęp: Google Play Store (4,9/5)

Aplikacje dla ciężarnych nie zawsze oferują zupełnie za darmo tak szeroki wybór funkcji. Dzięki temu programowi możesz obserwować rozwój ciąży i dziecka w każdym kolejnym tygodniu. Dodatkowo na każdym etapie czeka na Ciebie garść praktycznych porad w artykułach przygotowanych przez ekspertów. Wersja premium pozwala pozbyć się reklam, które jednak w wersji podstawowej nie są nachalne.

Aplikacje ciążowe Momly

Już ponad milion osób pobrało Momly, żeby jeszcze lepiej przygotować się do porodu. Ponadto trudno znaleźć aplikacje ciążowe, które mogą pochwalić się tak świetnymi ocenami. Bez żadnych opłat przyszłe mamy mogą przyglądać się wizualizacji dziecka w 3D, poznać bezpieczne rodzaje aktywności fizycznej dla ciężarnych czy też uzyskać cenne wskazówki dietetyczne. Możesz też za darmo skorzystać z takich narzędzi jak:

 • kalendarz ciąży
 • kalendarz wagi, ciśnienia krwi, leków i badań
 • licznik skurczów
 • wyszukiwarka imion
 • lista prezentów
 • lista zakupów
 • plan porodu
 • wyprawka do szpitala
 • kulinarna miarka wielkości dziecka