Gdzie szukać pracy zdalnej w 2024 roku? (Lista)

Telepraca to świetne rozwiązanie dla mam, które nie chcą rezygnować z kariery zawodowej po narodzinach dziecka. Sprawdź, gdzie szukać pracy zdalnej w 2024 roku!

Mama z niemowlakiem przy laptopie sprawdzają, gdzie szukać pracy zdalnej

Praca zdalna jest jednym z najważniejszych trendów ostatnich lat. Dla mam planujących powrót do życia zawodowego po urlopie macierzyńskim to doskonała opcja. Dzięki możliwości wykonywania pracy z domu nie musisz tracić czasu na dojazdy, co ułatwia organizację życia rodzinnego i znalezienie chwili na relaks. Ponadto taki tryb pracy zapewnia zazwyczaj  większą elastyczność w zakresie układania harmonogramu.

Kluczową kwestią jest jednak to, gdzie szukać pracy zdalnej. Wbrew pozorom nie musi to być dużym wyzwaniem. W dobie cyfrowej ery ciekawe oferty możesz znaleźć w Internecie bez wychodzenia z domu.

Dowiedz się, gdzie szukać pracy zdalnej w 2024 roku!

LinkedIn

Platforma LinkedIn to jedno z najważniejszych narzędzi w poszukiwaniu pracy zdalnej w 2024 roku. Profesjonalny profil zawierający szczegółowe informacje o doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach oraz rekomendacjach od innych profesjonalistów może być Twoją wirtualną wizytówką. Co więcej, na podstawie profilu możesz wygenerować gotowe CV, które możesz wykorzystać podczas aplikowania na wymarzone stanowisko. Platforma umożliwia też budowanie sieci zawodowej, co może ułatwić Ci znalezienie zatrudnienia z home office.

Jak i gdzie szukać pracy zdalnej na LinkedIn? Podczas wyszukiwanie ofert pracy w lokalizacji zaznacz opcję pracy zdalnej. W ten sposób otrzymane wyniki będą zawierać wyłącznie propozycje od pracodawców, którzy zapewniają elastyczność i możliwość pracy spoza biura. Regularnie przeglądaj oferty pracy na LinkedIn, aktywnie uczestnicz w grupach branżowych oraz nawiązuj kontakty z rekruterami i specjalistami z Twojej branży.

Facebook

Facebook to nie tylko platforma społecznościowa, ale także miejsce, gdzie szukać pracy zdalnej możesz na wiele sposobów. Przede wszystkim możesz śledzić profile interesujących Cię firm, zwłaszcza tych zajmujących się rekrutacją z opcją home office. W ten sposób szybko dowiesz się o naborze pracowników. Ponadto na Facebooku znajdziesz wiele grup stworzonych z myślą o osobach szukających pracy zdalnej. W grupach, w których pojawiają się także ogłoszenia dotyczące pracy stacjonarnej, możesz wpisać hasło “praca zdalna” w okienku wyszukiwania. Pozwoli Ci to łatwiej znaleźć stanowiska odpowiadające Twoim preferencjom.

Wiele grup pozwala też na ogłaszanie usług przez członków. Stwórz post, w którym zaprezentujesz swoje umiejętności i doświadczenie. Istnieje spora szansa, że potencjalni pracodawcy lub rekruterzy sami się do Ciebie odezwą. Dobrym pomysłem może być także utworzenie profesjonalnego profilu biznesowego, który pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zostać dostrzeżoną przez osoby poszukujące pracowników takich jak Ty.

Indeed

Indeed to globalna platforma, która udostępnia oferty pracy z różnych dziedzin. Wyszukiwanie pracy zdalnej jest tam niezwykle proste. Po wpisaniu frazy „zdalna praca” w wyszukiwarce uzyskasz dostęp do wielu ofert, które dotyczą interesujących Cię branż i odpowiadają Twojemu poziomowi doświadczenia. Regularne przeglądanie ofert na Indeed, tworzenie powiadomień e-mailowych z odpowiednimi frazami kluczowymi oraz korzystanie z funkcji filtrowania pozwoli Ci na skuteczne znalezienie pracy zdalnej dostosowanej do Twoich umiejętności.

Co więcej, platforma Indeed jest nie tylko narzędziem, gdzie szukać pracy zdalnej mogą specjaliści z całego świata. Ważną opcją jest też możliwość sprawdzenia ocen firmy, do której zamierzasz aplikować. W ten sposób unikniesz nieuczciwych pracodawców i w pełni odkryjesz korzyści z pracy zdalnej dla mam.

OLX

OLX to popularna platforma znana przede wszystkim z ogłoszeń lokalnych. Serwis stał się jednak również miejscem, gdzie szukać pracy zdalnej mogą osoby z całej Polski. W sekcji „Praca” skorzystaj z wyszukiwarki, używając fraz takich jak „zdalna praca” czy „praca online”. Ponadto w filtrach dostępnych na OLX możesz zaznaczyć w kategorii “Miejsce pracy” opcję pracy zdalnej. Dodatkowo możesz określić, czy chcesz pracować w pełnym wymiarze godzin.

Regularne sprawdzanie nowych ofert na OLX, kontaktowanie się bezpośrednio z pracodawcami oraz zadawanie pytań dotyczących pracy zdalnej umożliwi Ci szybkie znalezienie pracy zdalnej. Strzałem w dziesiątkę może także być obserwowanie konkretnych wyszukiwań i ustawienie powiadomień dotyczących nowych ofert w interesującej Cię kategorii.

Pracuj.pl

Pracuj.pl to jedna z najbardziej popularnych platform rekrutacyjnych w Polsce. W związku z tym możesz liczyć na naprawdę szeroki wybór ofert z różnych branż. Bez problemu znajdziesz również ogłoszenia dotyczące pracy online. W tym celu podczas wyszukiwania w kategorii “Tryb pracy” zaznacz opcję “Praca zdalna”. Możesz także sprecyzować wyniki wyszukiwania poprzez ustawienia dotyczące poziomu stanowiska, rodzaju umowy i wymiaru pracy.

To jednak nie wszystko, co warto wiedzieć o tym, jak i gdzie szukać pracy zdalnej w serwisie. Na platformie Pracuj.pl możesz sprawdzić profile pracodawców i dowiedzieć się, co oferuje dana firma i ile osób ją poleca. Z kolei w zakładce “Moja kariera” czekają na Ciebie takie opcje jak kreator CV, kalkulator wynagrodzeń, artykuły i wideo o zarobkach czy też porady dotyczące życia zawodowego. Możesz także stworzyć profesjonalny profil, który ułatwi Ci znalezienie pracy zdalnej w serwisie.

Gdzie szukać pracy zdalnej – podsumowanie

Współczesny świat pracy zdalnej oferuje wiele możliwości znalezienia idealnej oferty zatrudnienia dla mam. LinkedIn, Facebook, Indeed, OLX i Pracuj.pl to jedne z najpopularniejszych platform, które pomogą Ci rozpoczęciu kariery online w 2024 roku. Pamiętaj o systematyczności w przeglądaniu ofert, aktywnym uczestnictwie w społecznościach branżowych oraz regularnym aktualizowaniu profilu zawodowego. Bądź aktywną zawodową mamą i znajdź wymarzoną pracę zdalną już dziś!