5 Podcastów dla Obecnych i Przyszłych Mam (2023)

Podcasty dla mam to prosty i wygodny sposób na poszerzenie wiedzy o macierzyństwie. Poznaj 5 wartościowych audycji dla przyszłych i obecnych mam!

podcasty dla mam

Podcasty dla mam to świetne źródło wiedzy o ciąży, macierzyństwie i wychowaniu dziecka. Obecnie możesz liczyć na szeroki wybór audycji, które poruszają ważne tematy i dostarczają przy tym mnóstwo rozrywki.

Słuchanie podcastów jest świetną opcją, jeśli nie masz czasu lub ochoty na czytanie książek, artykułów i blogów o macierzyństwie. Ciekawych rozmów możesz wysłuchać nawet podczas sprzątania mieszkania, podróży czy też spaceru z pociechą. W ten sposób będziesz doskonale przygotowana do porodu, połogu i wychowywania dziecka.

Sprawdź, na jakie podcasty warto zwrócić uwagę, jeśli jesteś lub wkrótce zostaniesz mamą.

Podcast nr 1: Strefa Rodzica — Przyszła Mama

Prowadząca: Ida Nowakowska

Dostęp: https://podcasty.polskieradio.pl/podcast/235

Podcast "Strefa Rodzica — Przyszła Mama"

Popularna tancerka, aktorka i prezenterka telewizyjna, Ida Nowakowska, w 2021 roku stworzyła podcast dla mam. Do udziału w audycji zaprosiła wielu doświadczonych ekspertów, których wypytuje o najważniejsze kwestie dotyczące mamy i dziecka.

Słuchaczki podcastu mogą uzyskać wiele cennych informacji i porad z zakresu m.in. diety i ćwiczeń w ciąży, odżywiania się w okresie karmienia, pomocy douli, kompletowania wyprawki czy też wyboru fotelika samochodowego. Audycja z 43 odcinkami jest ułożona w bardzo logiczny sposób, przeprowadzając kobietę przez kolejne etapy ciąży, połogu oraz macierzyństwa.

Podcast nr 2 Dada Podcast „Mamy na to sposób!”

Prowadząca: Justyna Nagłowska

Dostęp: https://dada.pl/dada-podcast/, Spotify, YouTube, Apple Podcasts, Google Podcasty

Podcast "Mamy na to sposób!"

Dada to jeden z najpopularniejszych producentów pieluszek dla dzieci. Prowadząca, Justyna Nagłowska, to z kolei mama trojga dzieci i dziennikarka, która jest autorką i producentką popularnych podcastów o świadomym życiu. Razem stworzyli audycję „Mamy na to sposób!”, która znalazła się w top 5 najczęściej śledzonych podcastów na Spotify w 2022 roku.

Podcasty dla mam od Dada obejmują 2 ośmioodcinkowe sezony, w których prowadząca porusza różne aspekty rodzicielstwa w rozmowach ze znanymi mamami i cenionymi ekspertami. Dzięki tej audycji zawsze będziesz na bieżąco z najważniejszymi tematami dla mam, a także poszerzysz swoją wiedzę w zakresie m.in. psychologii, ekologii, pedagogiki oraz prawa pracy.

Podcast nr 3: Świadoma Mama

Prowadząca: Dorota Jaworska-Kaźmierczak

Dostęp: Spotify, Amazon Music, YouTube

Podcast "Świadoma Mama"

Sukces tego podcastu nie jest przypadkowy. Jego autorką jest trenerka i coach zmiany osobistej, będąca z wykształcenia psycholożką. W ponad 150 odcinkach autorskiego projektu Świadoma Mama Dorota Jaworska-Kaźmierczak rozmawia z gośćmi o najróżniejszych sprawach związanych z ciążą, połogiem i macierzyństwem. Zaproszone osoby to lekarze, fizjoterapeuci, położne, logopedzi i wielu innych ekspertów, których wiedza może okazać się przydatna dla przyszłych i obecnych mam.

Żywienie dziecka, choroby u maluchów, przebieg ciąży czy też plan porodu to zaledwie kilka z tematów, które są poruszane w audycji. Ten podcast dla mam to świetna propozycja dla kobiet, które chcą w świadomy sposób przygotować się do porodu i wychowania dziecka. Odcinki mają długość od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i do biblioteki od czasu do czasu są dodawane kolejne nagrania.

Podcast nr 4: Podcasty dla mam Cud Narodzin”

Prowadząca: Karolina Piotrowska
Dostęp: https://cud-narodzin.pl/podcast/, YouTube, Podcast Addict, Spotify, iTunes

Podcast "Cud Narodzin"

„Cud Narodzin” to podcast dla mam, które oczekują przyjścia na świat dziecka. W serii z kilkunastoma odcinkami Karolina Piotrowska, która jest psycholożką, psychoterapeutką i doulą, pomaga kobietom przygotować się do porodu. Ponadto jej goście dzielą się opowieściami porodowymi, które wzruszają i obrazują piękno narodzin nowego człowieka.
Z audycji możesz się dowiedzieć, jak zrelaksować się w ciąży, poradzić sobie z lękiem przed porodem i zachować asertywność na sali porodowej. Oprócz tego autorka przygotowała dwa podcasty dla taty, który w ten sposób może uzyskać cenne informacje dotyczące wsparcia rodzącej partnerki i kwestii obecności przy porodzie.

Podcast nr 5: Mlekiem Mamy

Prowadząca: Ela Malinowska, Marlena Świrk
Dostęp: https://www.mlekiemmamy.org/category/podcast/, Spotify, YouTube

Podcast "Mlekiem Mamy"

Fundacja Mlekiem Mamy zajmuje się szerzeniem wiedzy o karmieniu piersią. Przygotowane przez jej zespół podcasty dla mam są prowadzone przez Elę Malinowską i/lub Marlenę Świrk, dwie doświadczone doule. Autorki audycji rozmawiają między sobą o istotnych kwestiach związanych z karmieniem piersią, a także zasięgają opinii takich specjalistów jak m.in. logopedzi i psychoterapeuci.
Ponad 100 odcinków podcastu to cenne źródło wiedzy o karmieniu piersią, odstawianiu dziecka od piersi, właściwościach mleka kobiecego, fizjologii laktacji i wielu innych aspektach macierzyństwa. Możesz też wysłuchać opowieści pisarek o emocjach związanych z karmieniem pociechy czy też wzruszającej historii mamy dziecka z zespołem Downa.