szukaj
Pytania do naszego radcy prawnego (pyt.1)
Czy b─Öd─ůc na dodatkowym urlopie macierzy┼äskim mog─Ö pracowa─ç w innej firmie?

Zgodnie z obowi─ůzuj─ůcym stanem prawnym nie ma takiej mo┼╝liwo┼Ťci; przepis art. 182(1) ┬ž 4 k.p. m├│wi bowiem wyra┼║nie o podj─Öciu pracy u pracodawcy, kt├│ry udziela urlopu, na wniosek pracownicy, dodatkowo zreszt─ů ograniczaj─ůc wymiar czasu takiej pracy do maksymalnej wysoko┼Ťci 1/2 etatu. Nie ma natomiast mo┼╝liwo┼Ťci podj─Öcia zatrudnienia w okresie dodatkowego urlopu macierzy┼äskiego u innego pracodawcy.
AK (dodane 2012-11-19)
´╗┐
odwied┼║ nas
fb
copyright © 2010-2014 zawodMAMA.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptacj─Ö regulaminu